| Serial Number | C8PVC42ZJC6N |
| Manufacturer | Apple |
| Model | iPhone 8 |
| Model Code | MQ812 |
| Device Type | phone |
| Capacity | 256 GB |
| Form Factor | N/A |
| Color | Space Gray |
| OS Version | iOS 16.7.12 |
| IMEI | 356700081371390 |
| IMEI2 | N/A |
| MEID | 35670008137139 |
| USB Serial | d7e4e2860568c6a23c15223f3d0fb52ab85f9880 |
| CSC | N/A |
| Region Code | LL |
| Region | United States |
| Sales Code | A1863 |
| Target ID | N/A |
| Pallet Number | 356700081371390 |
| Drive RPM | N/A |
| NAA WWN | N/A |
| Microcode | N/A |
| Block Size | N/A |
| eToken | N/A |
| Erasure Plan | N/A |
| Drive Status | N/A |
| Created Date | 2025-12-19 08:52:37 |
| Source | 356700081371390_Apple_iPhone 8 256 GB.pdf |
| Result | Pass |
| Method | Cryptographic sanitization |
| Grade | N/A |
| Health Score | N/A |
| Duration | 00:00:45 |
| Erasure Date | 2025-12-19 08:52:37 |
| Software | N/A |
| Power-On Hours | N/A |
| G-List Start | N/A |
| G-List End | N/A |
| Speed (MB/s) | N/A |
| eToken | N/A |
| Cert Hash | N/A |
| Result Text | N/A |
| Short Reason | N/A |
| Passcode Status | Passcode is turned off |
| Find My Status | Find My iPhone is turned off |
| Sim Status | SIM card not detected |
| Dep Status | Device is not DEP enrolled |
| Health | 82% |
| Cycle Count | 846 |
| Full Charge Capacity | 1486 mAh |
| Design Capacity | 1810 mAh |
| Chemistry | N/A |
| Manufacturer | N/A |
| Model | N/A |
| Grade | N/A |
| Discharge Result | N/A |
| Category | Test | Result | Remarks |
|---|---|---|---|
| 3D Touch | Passed | ||
| Accelerometer | Passed | ||
| Application crashes | Passed | ||
| Battery health | Passed | Battery health: 82% | |
| Bluetooth | Passed | ||
| Burned screen | Passed | ||
| Colors | Passed | ||
| Find My iPhone | Passed | ||
| Fingerprint chip | Passed | ||
| Flash | Passed | ||
| Free description | Passed | ||
| Front camera | Passed | ||
| Front camera auto focus | Passed | ||
| Front camera video | Passed | ||
| GPS | Passed | ||
| Gyroscope | Passed | ||
| Home | Passed | ||
| Internet connection | Passed | ||
| Jailbreak / Rooted check | Passed | ||
| Magnetometer | Passed | ||
| Microphone | Passed | ||
| Multitouch | Passed | ||
| Mute | Passed | ||
| NFC chip | Passed | ||
| Phone speaker | Passed | ||
| Pinch | Passed | ||
| Pixels | Passed | ||
| Power | Passed | ||
| Pressure | Passed | ||
| Proximity | Passed | ||
| RAM | Passed | ||
| Rear camera | Passed | ||
| Rear camera auto focus | Passed | ||
| Rear camera video | Passed | ||
| Record & Play | Passed | ||
| Sleep time | Passed | ||
| Software updates | Passed | ||
| Speaker | Passed | ||
| Storage | Passed | ||
| System crashes | Passed | ||
| Touch | Passed | Selected touch pattern: Large tiles: whole screen | |
| Vibration function | Passed | ||
| Volume down | Passed | ||
| Volume up | Passed | ||
| WiFi | Passed |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 356700081371390 | 356700081371390_Apple_iPhone 8 256 GB.pdf | 2026-05-10 00:15:34 |