| Serial Number | R52J90HYL1Z |
| Manufacturer | Samsung |
| Model | Galaxy Tab E 8.0 |
| Model Code | SM-T377V |
| Device Type | phone |
| Capacity | 8 GB |
| Form Factor | N/A |
| Color | N/A |
| OS Version | Android 7.1.1 |
| IMEI | 354762084581344 |
| IMEI2 | N/A |
| MEID | N/A |
| USB Serial | 52034138ec258419 |
| CSC | VZW |
| Region Code | N/A |
| Region | N/A |
| Sales Code | N/A |
| Target ID | N/A |
| Pallet Number | R52J90HYL1Z |
| Drive RPM | N/A |
| NAA WWN | N/A |
| Microcode | N/A |
| Block Size | N/A |
| eToken | N/A |
| Erasure Plan | N/A |
| Drive Status | N/A |
| Created Date | 2025-12-31 11:19:30 |
| Source | R52J90HYL1Z_Samsung_Galaxy Tab E 8.0.pdf |
| Result | Pass |
| Method | British HMG Infosec Standard 5 Baseline |
| Grade | N/A |
| Health Score | N/A |
| Duration | 00:17:28 |
| Erasure Date | 2025-12-31 11:19:30 |
| Software | N/A |
| Power-On Hours | N/A |
| G-List Start | N/A |
| G-List End | N/A |
| Speed (MB/s) | N/A |
| eToken | N/A |
| Cert Hash | N/A |
| Result Text | N/A |
| Short Reason | N/A |
| Lock Screen | Lock screen is turned off |
| User Accounts | User accounts not detected |
| Memory Card | Memory card not detected |
| Sim Status | SIM card not detected |
| Root Access | Root access not enabled |
| Device Genuineness | Device is genuine |
| Google Accounts | Google accounts not detected |
| Samsung Account | Samsung account not detected |
| Health | 96% |
| Cycle Count | 157 |
| Full Charge Capacity | 4804 mAh |
| Design Capacity | 5000 mAh |
| Chemistry | N/A |
| Manufacturer | N/A |
| Model | N/A |
| Grade | N/A |
| Discharge Result | N/A |
| Category | Test | Result | Remarks |
|---|---|---|---|
| Accelerometer | Passed | ||
| Battery health | Passed | Battery health: 96% | |
| Bluetooth | Passed | ||
| Burned screen | Passed | ||
| Charger port | Passed | ||
| Colors | Passed | ||
| Device genuineness | Passed | ||
| Free description | Passed | ||
| Front camera | Passed | ||
| Front camera video | Passed | ||
| Home | Passed | ||
| Internet connection | Passed | ||
| Jailbreak / Rooted check | Passed | ||
| Liquid Contact Indicator | Passed | ||
| Microphone | Passed | ||
| Multitouch | Passed | ||
| Pinch | Passed | ||
| Pixels | Passed | ||
| RAM | Passed | ||
| Rear camera | Passed | ||
| Rear camera video | Passed | ||
| Record & Play | Passed | ||
| Return | Passed | ||
| Sales box content | Passed | Headset: Not available | |
| Samsung warranty bit | Passed | ||
| Security updates | Passed | ||
| Sleep time | Passed | ||
| Software updates | Passed | ||
| Speaker | Passed | ||
| Storage | Passed | ||
| System crashes | Passed | with issues | |
| Touch | Passed | ||
| USB cable | Passed | ||
| USB port | Passed | ||
| Uptime | Passed | ||
| User accounts | Passed | ||
| Vibration function | Passed | ||
| Volume down | Passed | ||
| Volume up | Passed | ||
| WiFi | Passed |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| R52J90HYL1Z | R52J90HYL1Z_Samsung_Galaxy Tab E 8.0.pdf | 2026-05-10 00:15:34 |