| System Serial | 2DXYNL3 |
| Manufacturer | Dell Inc |
| Model | Inspiron 16 7620 2-in-1 |
| Chassis Type | Convertible |
| SKU | 0B37 |
| Version | N/A |
| Processor | Core i7 1260P @ 2.50GHz |
| Processor Generation | 12th Gen |
| Memory | 16.0GB |
| Memory Details | 16.0GB DDR4 3200MHz (2 units) |
| BIOS Version | DELL - 2 |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | a0:ce:c8:b7:bb:e7 |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | sysinfo_2DXYNL3.xml |
| Display Resolution | 1920 x 1200 |
| Display Size | 16.0 inch |
| Display Aspect | 16:10 |
| Display Aspect Name | WUXGA |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | C4 |
| Missing Parts | None |
| Case | Light Scratches |
| Battery | Excellent |
| Screen | Excellent |
| Keyboard | Light Scratches |
| Touchpad | Light Scratches |
| Camera | Excellent |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | Excellent |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C4 |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Goodix Fingerprint Scanner | Goodix Fingerprint Scanner | ||
| Intel | Intel Bluetooth | Intel Bluetooth | |
| Intel | Iris Xe Graphics | Intel Iris Xe Graphics |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Unbranded | HMAA1GS6CJR6N-XN | 8.00GB | 3200 | DDR4 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| MDrv_2DXYNL3 | Missing | Drive | missing |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260333 | MDrv_2DXYNL3.log | 2026-05-10 03:54:01 |