| System Serial | B9G3CL3 |
| Manufacturer | Dell Inc |
| Model | Latitude 5520 |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | 0A21 |
| Version | N/A |
| Processor | Core i7 1185G7 @ 3.00GHz |
| Processor Generation | 11th Gen |
| Memory | 16.0GB |
| Memory Details | 16.0GB DDR4 3200MHz |
| BIOS Version | DELL - 2 |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 00:be:43:13:11:67 |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | sysinfo_B9G3CL3.xml |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Size | 15.5 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | FHD |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | Yes |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| Grade | C4 |
| Missing Parts | None |
| Case | Light Scratches |
| Battery | Excellent |
| Screen | Excellent |
| Keyboard | Light Scratches |
| Touchpad | Light Scratches |
| Camera | Excellent |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | Excellent |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C4 |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| Intel | Intel Bluetooth | Intel Bluetooth | |
| Intel | Intel(R) Ethernet Connection (13) I219-LM | Intel(R) Ethernet Connection (13) I219-LM | |
| Intel | Iris Xe Graphics | Intel Iris Xe Graphics | |
| Intel | RAID Controller | RAID Controller |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Unbranded | HMAA2GS6CJR8N-XN | 16.00GB | 3200 | DDR4 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| FYABN03131260BC3U | HYNIX | BC711 512GB | nvme_ssd |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260337 | FYABN03131260BC3U.log | 2026-05-10 03:54:01 |