| System Serial | BLXKKR2 |
| Manufacturer | Dell Inc |
| Model | Inspiron 5570 |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | 0810 |
| Version | N/A |
| Processor | Core i7 7500U @ 2.70GHz |
| Processor Generation | 7th Gen |
| Memory | 8.0GB |
| Memory Details | 8.0GB DDR4 2400MHz |
| BIOS Version | DELL - 1072009 |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 80:6d:97:0e:11:63 |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | sysinfo_BLXKKR2.xml |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Display Size | 15.5 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | Widescreen |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | ::: Atheros Wireless |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | C4 |
| Missing Parts | None |
| Case | Light Scratches |
| Battery | Excellent |
| Screen | Excellent |
| Keyboard | Light Scratches |
| Touchpad | Light Scratches |
| Camera | Excellent |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | Excellent |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C4 |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| ::: Atheros Wireless | ::: Atheros Wireless | ||
| Intel | HD Graphics 620 | Intel HD Graphics 620 | |
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| Intel | Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller | Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller | |
| Intel | PCI Data Acquisition and Signal Processing Controller | PCI Data Acquisition and Signal Processing Controller | |
| Realtek | Realtek PCIe FE Family Controller | Realtek PCIe FE Family Controller |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Unbranded | HMA81GS6AFR8N-UH | 8.00GB | 2400 | DDR4 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| MDrv_BLXKKR2 | Missing | Drive | missing |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260333 | MDrv_BLXKKR2.log | 2026-05-10 03:54:01 |