| System Serial | BN088Y2 |
| Manufacturer | Dell Inc |
| Model | Latitude 7400 |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | 08E1 |
| Version | N/A |
| Processor | Core i5 8265U @ 1.60GHz |
| Processor Generation | 8th Gen |
| Memory | 16.0GB |
| Memory Details | 16.0GB DDR4 2667MHz |
| BIOS Version | DELL - 1072009 |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | a0:ce:c8:b7:bb:e7 |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | makor_BN088Y2.xml |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Size | 14.0 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | FHD |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | ::: Atheros Wireless |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | C2 |
| Missing Parts | Battery |
| Case | Light Scratches |
| Battery | Missing |
| Screen | Excellent |
| Keyboard | Light Scratches |
| Touchpad | Light Scratches |
| Camera | Excellent |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | Excellent |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C2 |
| Health | 30% |
| Cycle Count | N/A |
| Full Charge Capacity | N/A |
| Design Capacity | N/A |
| Chemistry | LION |
| Grade | FAIL |
| Discharge Result | N/A |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| ::: Atheros Wireless | ::: Atheros Wireless | ||
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| Intel | RAID Controller | RAID Controller | |
| Intel | UHD Graphics 620 | Intel UHD Graphics 620 |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Unbranded | HMA82GS6JJR8N-VK | 16.00GB | 2667 | DDR4 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| 69EF71PTF6FN | TOSHIBA | KXG60ZNV256G 256GB | nvme_ssd |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260338 | 69EF71PTF6FN.log | 2026-05-10 03:54:01 |