| System Serial | C1MSG7YTH3QF |
| Manufacturer | Apple Inc |
| Model | MacBook Air 7,2 |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | MJVE2LL/A |
| Version | 1.0 |
| Processor | Core i5 5250U @ 1.60GHz |
| Processor Generation | 5th Gen |
| Memory | 8.0GB |
| Memory Details | 8.0GB DDR3 1600MHz (2 units) |
| BIOS Version | N/A |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 00:e0:4c:68:01:9e |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | makor_C1MSG7YTH3QF.xml |
| Display Resolution | 1440 x 900 |
| Display Size | 13.0 |
| Display Aspect | 4:3 |
| Display Aspect Name | Standard |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | unknown |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | N/A |
| Missing Parts | N/A |
| Case | N/A |
| Battery | N/A |
| Screen | N/A |
| Keyboard | N/A |
| Touchpad | N/A |
| Camera | N/A |
| USB Ports | N/A |
| Video Ports | N/A |
| Audio Ports | N/A |
| Health | N/A% |
| Cycle Count | N/A |
| Full Charge Capacity | N/A |
| Design Capacity | N/A |
| Chemistry | LION |
| Grade | N/A |
| Discharge Result | N/A |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Samsung | Extreme Protocol AHCI SATA Controller | Extreme Protocol AHCI SATA Controller | |
| Intel | HD Graphics 6000 | Intel HD Graphics 6000 | |
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Samsung | K4E6E304EE-EGCE | 4.00GB | 1600 | DDR3 |