| System Serial | CND7106654 |
| Manufacturer | HP |
| Model | HP Notebook |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | X7T78UA#ABA |
| Version | Type1ProductConfigId |
| Processor | A6-7310 A6-7310 @ 2.00GHz |
| Processor Generation | 7000 Series |
| Memory | 4.0GB |
| Memory Details | 4.0GB DDR3 1600MHz |
| BIOS Version | N/A |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 3c:52:82:0c:90:ee |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | sysinfo_CND7106654.xml |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Display Size | 15.5 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | Widescreen |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | HP DU8AESH (DVDW) |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | unknown |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | N/A |
| Missing Parts | N/A |
| Case | N/A |
| Battery | N/A |
| Screen | N/A |
| Keyboard | N/A |
| Touchpad | N/A |
| Camera | N/A |
| USB Ports | N/A |
| Video Ports | N/A |
| Audio Ports | N/A |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| AMD | AMD SATA Controller | AMD SATA Controller | |
| AMD | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| AMD | Radeon R4 Graphics | Radeon R4 Graphics | |
| Realtek | Realtek PCIe FE Family Controller | Realtek PCIe FE Family Controller |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kingston | HP16D3LS1KBGH/4G | 4.00GB | 1600 | DDR3 |