| System Serial | CND7520PJ1 |
| Manufacturer | HP |
| Model | HP Laptop 15-bs0xx |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | 1TJ81UA#ABA |
| Version | Type1ProductConfigId |
| Processor | Core i3 7100U @ 2.40GHz |
| Processor Generation | 7th Gen |
| Memory | 4.0GB |
| Memory Details | 4.0GB DDR4 2133MHz |
| BIOS Version | N/A |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 80:ce:62:7a:53:dd |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | makor_CND7520PJ1.xml |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Display Size | 15.5 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | Widescreen |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | HP DA8AESH (DVDW) |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | unknown |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | N/A |
| Missing Parts | N/A |
| Case | N/A |
| Battery | N/A |
| Screen | N/A |
| Keyboard | N/A |
| Touchpad | N/A |
| Camera | N/A |
| USB Ports | N/A |
| Video Ports | N/A |
| Audio Ports | N/A |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Intel | HD Graphics 620 | Intel HD Graphics 620 | |
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| Intel | Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller | Intel(R) 6th Generation Core Processor Family Platform I/O SATA AHCI Controller | |
| Realtek | Realtek PCIe GbE Family Controller | Realtek PCIe GbE Family Controller |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SK Hynix | HMA851S6JJR6N-VK | 4.00GB | 2133 | DDR4 |