| System Serial | CND8332S9F |
| Manufacturer | HP |
| Model | HP Laptop 15-da0xxx |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | 4TE00UA#ABA |
| Version | Type1ProductConfigId |
| Processor | Core i7 8550U @ 1.80GHz |
| Processor Generation | 8th Gen |
| Memory | 8.0GB |
| Memory Details | 8.0GB DDR4 2400MHz |
| BIOS Version | HPQOEM - 0 |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | a0:ce:c8:b9:4b:15 |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | sysinfo_CND8332S9F.xml |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Display Size | 15.5 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | Widescreen |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | ATA DVDRW (ATA HP DVDRW GUE1N) |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| Grade | C4 |
| Missing Parts | None |
| Case | Light Scratches |
| Battery | Excellent |
| Screen | Excellent |
| Keyboard | Light Scratches |
| Touchpad | Light Scratches |
| Camera | Excellent |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | Excellent |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C4 |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| Intel | Intel(R) Dynamic Tuning Processor Participant | Intel(R) Dynamic Tuning Processor Participant | |
| Intel | RAID Controller | RAID Controller | |
| Realtek | Realtek PCIe GbE Family Controller | Realtek PCIe GbE Family Controller | |
| Realtek | Realtek RTL8822BE 802.11ac PCIe Adapter | Realtek RTL8822BE 802.11ac PCIe Adapter | |
| Intel | UHD Graphics 620 | Intel UHD Graphics 620 |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Ramaxel Technology | RMSA3260NA78HAF-2400 | 8.00GB | 2400 | DDR4 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| 78TRC9GBT | TOSHIBA | MQ04ABF100 | hdd |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260333 | 78TRC9GBT.log | 2026-05-10 03:54:01 |