| System Serial | D9N0ASKRR02437C |
| Manufacturer | ASUSTeK COMPUTER INC |
| Model | G75VX |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | ASUS-NotebookSKU |
| Version | 1.0 |
| Processor | Core i7 3630QM @ 2.40GHz |
| Processor Generation | 3rd Gen |
| Memory | 8.0GB |
| Memory Details | 8.0GB DDR3 1600MHz (2 units) |
| BIOS Version | N/A |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 08:60:6e:12:86:72 |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | makor_D9N0ASKRR02437C.xml |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Size | 17.3 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | FHD |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | ASUS Webcam |
| WiFi | No |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | SLIMTYPE A (DVDR) |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | unknown |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | N/A |
| Missing Parts | N/A |
| Case | N/A |
| Battery | N/A |
| Screen | N/A |
| Keyboard | N/A |
| Touchpad | N/A |
| Camera | N/A |
| USB Ports | N/A |
| Video Ports | N/A |
| Audio Ports | N/A |
| Health | N/A% |
| Cycle Count | N/A |
| Full Charge Capacity | N/A |
| Design Capacity | N/A |
| Chemistry | LIon |
| Grade | N/A |
| Discharge Result | N/A |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Sunplus | ASUS Webcam | ASUS Webcam | |
| NVIDIA | GTX 670MX | NVIDIA Geforce GTX 670MX | |
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| NVIDIA | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| Intel | Intel(R) 7 Series Chipset Family SATA AHCI Controller | Intel(R) 7 Series Chipset Family SATA AHCI Controller | |
| Qualcomm Atheros | Qualcomm Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30) | Qualcomm Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.30) |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hynix/Hyundai | HMT351S6CFR8C-PB | 4.00GB | 1600 | DDR3 |