| System Serial | FHC9373 |
| Manufacturer | Dell Inc |
| Model | Latitude 3190 2-in-1 |
| Chassis Type | Convertible |
| SKU | 081F |
| Version | N/A |
| Processor | Pentium N5030 @ 1.10GHz |
| Processor Generation | unknown |
| Memory | 8.0GB |
| Memory Details | 8.0GB DDR4 2400MHz |
| BIOS Version | ALASKA - 1072009 |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 6c:6e:07:28:c8:33 |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | sysinfo_FHC9373.xml |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Display Size | 11.6 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | Widescreen |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| Grade | C4 |
| Missing Parts | None |
| Case | Light Scratches |
| Battery | Excellent |
| Screen | Excellent |
| Keyboard | Light Wear |
| Touchpad | Light Wear |
| Camera | Excellent |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | Excellent |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C4 |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Intel | Extreme Protocol AHCI SATA Controller | Extreme Protocol AHCI SATA Controller | |
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| Intel | Intel Bluetooth | Intel Bluetooth | |
| Intel | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller - 31AC | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller | |
| Intel | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller - 31AE | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller | |
| Intel | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller - 31B0 | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller | |
| Intel | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller - 31B2 | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller | |
| Intel | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller - 31B4 | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller | |
| Intel | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller - 31B6 | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller | |
| Intel | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller - 31B8 | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller | |
| Intel | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller - 31BA | Intel(R) Serial IO I2C Host Controller | |
| Standard NVM Express Controller | Standard NVM Express Controller | Standard NVM Express Controller | |
| Intel | UHD Graphics 605 | Intel UHD Graphics 605 |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hynix | 0000000000-00000 | 8.00GB | 2400 | DDR4 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| 80MPC804Q2B1 | TOSHIBA | KBG40ZNS128G KIOXIA 128GB | nvme_ssd |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260321 | 80MPC804Q2B1.log | 2026-05-10 03:54:01 |