| System Serial | FPDGPY2 |
| Manufacturer | Dell |
| Model | OEMR XL R740XD |
| Chassis Type | Server |
| SKU | SKU=8F07;ModelName=Carbonite Appliance |
| Version | N/A |
| Processor | Xeon Silver 4110 @ 2.10GHz (2 units) |
| Processor Generation | Skylake |
| Memory | 64.0GB |
| Memory Details | 64.0GB DDR4 2666MHz (4 units) |
| BIOS Version | DELL - 0 |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | e4:43:4b:85:8f:96 |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | sysinfo_FPDGPY2.xml |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Size | 21.5 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | FHD |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | 76 Hz |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| MDM/Autopilot | No |
| Grade | C4 |
| Missing Parts | None |
| Case | Excellent | Light Scratches |
| Battery | N/A |
| Screen | N/A |
| Keyboard | N/A |
| Touchpad | N/A |
| Camera | N/A |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | N/A |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C4 |
| Health | N/A% |
| Cycle Count | N/A |
| Full Charge Capacity | N/A |
| Design Capacity | N/A |
| Chemistry | N/A |
| Grade | N/A |
| Discharge Result | N/A |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Matrox | G200eW3 | Matrox G200eW3 | |
| Intel | Intel(R) C600+/C220+ series chipset sSATA AHCI Controller | Intel(R) C600+/C220+ series chipset sSATA AHCI Controller | |
| Intel | Intel(R) Ethernet 10G 4P X550/I350 rNDC | Intel(R) Ethernet 10G 4P X550/I350 rNDC | |
| Intel | Intel(R) Gigabit 4P X550/I350 rNDC | Intel(R) Gigabit 4P X550/I350 rNDC | |
| LSI | PERC H730P Mini | PERC H730P Mini | |
| Intel | Standard SATA AHCI Controller | Standard SATA AHCI Controller | |
| Marvell | Standard SATA AHCI Controller | Standard SATA AHCI Controller |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 00AD00B300AD | HMA82GR7JJR8N-VK | 16.00GB | 2666 | DDR4 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| 609183faab150010 | DELLBOSS | VD | hdd |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260336 | 609183faab150010.log | 2026-05-10 03:54:01 |