| System Serial | PF17SPFE |
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | ThinkPad T470 W10DG |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | LENOVO_MT_20JM_BU_Think_FM_ThinkPad T470 W10DG |
| Version | 20JM0009US |
| Processor | Core i5 6300U @ 2.40GHz |
| Processor Generation | 6th Gen |
| Memory | 4.0GB |
| Memory Details | 4.0GB DDR4 2133MHz |
| BIOS Version | LENOVO - 1440 |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 8c:16:45:89:49:3f |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | sysinfo_PF17SPFE.xml |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Size | 13.9 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | FHD |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | C5 |
| Missing Parts | None |
| Case | Light Scratches |
| Battery | Excellent |
| Screen | Excellent |
| Keyboard | Light Wear |
| Touchpad | Light Wear |
| Camera | Excellent |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | Excellent |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C5 |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Intel | HD Graphics 520 | Intel HD Graphics 520 | |
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| Intel | Intel(R) Ethernet Connection I219-LM | Intel(R) Ethernet Connection I219-LM |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | SK Hynix | HMA451S6AFR8N-TF | 4.00GB | 2133 | DDR4 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| MDrv_PF17SPFE | Missing | Drive | missing |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260334 | MDrv_PF17SPFE.log | 2026-05-10 03:54:01 |