| System Serial | BSN_A0368B |
| Manufacturer | Supermicro |
| Model | X8DTU-6+ |
| Chassis Type | Server |
| SKU | To Be Filled By O.E.M |
| Version | 1234567890 |
| Processor | Xeon E5620 @ 2.40GHz |
| Processor Generation | Nehalem |
| Memory | 24.0GB |
| Memory Details | 24.0GB DDR3 1066MHz (6 units) |
| BIOS Version | SMCI - 20111115 |
| BIOS Date | 11/15/11 |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 00:25:90:a0:36:8b |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | makor_BSN_A0368B.xml |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Size | 21.5 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | FHD |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | 76 Hz |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | TEAC ATA (TEAC DV-28S-Y ATA DEVICE) |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | unknown |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | N/A |
| Missing Parts | N/A |
| Case | N/A |
| Battery | N/A |
| Screen | N/A |
| Keyboard | N/A |
| Touchpad | N/A |
| Camera | N/A |
| USB Ports | N/A |
| Video Ports | N/A |
| Audio Ports | N/A |
| Functional Grade | not tested |
| Cosmetic Grade | not tested |
| Health | N/A% |
| Cycle Count | N/A |
| Full Charge Capacity | N/A |
| Design Capacity | N/A |
| Chemistry | N/A |
| Grade | N/A |
| Discharge Result | N/A |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Intel | Intel(R) 82576 Gigabit Dual Port Network Connection | Intel(R) 82576 Gigabit Dual Port Network Connection | |
| Intel | Intel(R) 82599 10 Gigabit Dual Port Network Connection | Intel(R) 82599 10 Gigabit Dual Port Network Connection | |
| Intel | Intel(R) ICH10 Family 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 3A26 | Intel(R) ICH10 Family 2 port Serial ATA Storage Controller 2 - 3A26 | |
| Intel | Intel(R) ICH10 Family 4 port Serial ATA Storage Controller 1 - 3A20 | Intel(R) ICH10 Family 4 port Serial ATA Storage Controller 1 - 3A20 | |
| Intel | Intel(R) PRO/1000 PT Server Adapter | Intel(R) PRO/1000 PT Server Adapter | |
| LSI | RAID Controller | RAID Controller | |
| Matrox | Video | Matrox Video |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Kingston | 9965426-097.A00LF | 4.00GB | 1066 | DDR3 |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| 6XM211J3 | SEAGATE | ST9146853SS | hdd |
| 6XM211S2 | SEAGATE | ST9146853SS | hdd |
| 6XM211HM | SEAGATE | ST9146853SS | hdd |
| 6XM20Q45 | SEAGATE | ST9146853SS | hdd |
| 9XF1ACC3 | SEAGATE | ST9500620SS | hdd |
| 6XM1RZWP | SEAGATE | ST9146853SS | hdd |
| 9XF1ACFE | SEAGATE | ST9500620SS | hdd |
| 6XM20QC1 | SEAGATE | ST9146853SS | hdd |
| MDrv_1234567890 | Missing | Drive | missing |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260336 | 6XM211J3.log | 2026-05-10 03:54:02 |
| 260336 | 6XM211S2.log | 2026-05-10 03:54:02 |
| 260336 | 6XM211HM.log | 2026-05-10 03:54:02 |
| 260336 | 6XM20Q45.log | 2026-05-10 03:54:02 |
| 260336 | 9XF1ACC3.log | 2026-05-10 03:54:02 |
| 260336 | 6XM1RZWP.log | 2026-05-10 03:54:02 |
| 260336 | 9XF1ACFE.log | 2026-05-10 03:54:02 |
| 260336 | 6XM20QC1.log | 2026-05-10 03:54:02 |
| 260336 | MDrv_1234567890.log | 2026-05-10 03:54:02 |