| System Serial | C02L6MDTF5N7 |
| Manufacturer | Apple Inc |
| Model | MacBook Air 6,1 |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | MD711LL/A |
| Version | 1.0 |
| Processor | Core i5 4250U @ 1.30GHz |
| Processor Generation | 4th Gen |
| Memory | 4.0GB |
| Memory Details | 4.0GB DDR3 1600MHz (2 units) |
| BIOS Version | 478.0.0.0.0 |
| BIOS Date | 00/07/2000 |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 00:e0:4c:68:01:9e |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | sysinfo_C02L6MDTF5N7.xml |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Display Size | 11.0 |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | Widescreen |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | C5 |
| Missing Parts | None |
| Case | Light Scratches |
| Battery | Excellent |
| Screen | Excellent |
| Keyboard | Light Wear |
| Touchpad | Light Wear |
| Camera | Excellent |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | Excellent |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C5 |
| Health | 90% |
| Cycle Count | N/A |
| Full Charge Capacity | N/A |
| Design Capacity | N/A |
| Chemistry | LION |
| Grade | PASS |
| Discharge Result | N/A |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Marvell | Extreme Protocol AHCI SATA Controller | Extreme Protocol AHCI SATA Controller | |
| Intel | HD Graphics 5000 | Intel HD Graphics 5000 | |
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Hynix | H9CCNNN8JTMLAR-NTM | 2.00GB | 1600 | DDR3 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| 1330AH409493 | APPLE | SSD SD0128F | sata_ssd |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260327 | 1330AH409493.log | 2026-05-10 03:54:01 |