| System Serial | JJD98T2 |
| Manufacturer | Dell Inc |
| Model | Unidentified System |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | 0810 |
| Version | N/A |
| Processor | Core i7 7500U @ 2.70GHz |
| Processor Generation | 7th Gen |
| Memory | 8.0GB |
| Memory Details | 8.0GB DDR4 2400MHz (2 units) |
| BIOS Version | DELL - 1072009 |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | a0:ce:c8:b7:bb:e7 |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | makor_JJD98T2.xml |
| Display Resolution | 1366 x 768 |
| Display Size | 15.5 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | Widescreen |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | ::: Atheros Wireless |
| Bluetooth | No |
| Touchscreen | No |
| Fingerprint | No |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| Grade | C4 |
| Missing Parts | None |
| Case | Light Scratches |
| Battery | Excellent |
| Screen | Excellent |
| Keyboard | Light Scratches |
| Touchpad | Light Scratches |
| Camera | Excellent |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | Excellent |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C4 |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| ::: Atheros Wireless | ::: Atheros Wireless | ||
| Intel | HD Graphics 620 | Intel HD Graphics 620 | |
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| Intel | PCI Data Acquisition and Signal Processing Controller | PCI Data Acquisition and Signal Processing Controller | |
| Intel | RAID Controller | RAID Controller | |
| Realtek | Realtek PCIe FE Family Controller | Realtek PCIe FE Family Controller |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Unbranded | M471A5244BB0-CRC | 4.00GB | 2400 | DDR4 |
| 1 | Unbranded | M471A5244CB0-CRC | 4.00GB | 2400 | DDR4 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| 50026B76829FE4D6 | KINGSTON | SUV500M8120G | sata_ssd |
| Y7I8PCJNT | TOSHIBA | MQ04ABF100 | hdd |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260333 | 50026B76829FE4D6.log | 2026-05-10 03:54:01 |
| 260333 | Y7I8PCJNT.log | 2026-05-10 03:54:01 |