| System Serial | PC2JQ4R1 |
| Manufacturer | LENOVO |
| Model | ThinkPad T14s Gen 2i |
| Chassis Type | Laptop |
| SKU | LENOVO_MT_20WM_BU_Think_FM_ThinkPad T14s Gen 2i |
| Version | 20WM0081US |
| Processor | Core i5 1135G7 @ 2.40GHz |
| Processor Generation | 11th Gen |
| Memory | 16.0GB |
| Memory Details | 16.0GB LPDDR4 4267MHz (8 units) |
| BIOS Version | LENOVO - 1630 |
| BIOS Date | N/A |
| UUID | N/A |
| MAC Address | 80:6d:97:0e:11:63 |
| Asset Identifier | N/A |
| Description | Computer System Product |
| Source | sysinfo_PC2JQ4R1.xml |
| Display Resolution | 1920 x 1080 |
| Display Size | 14.0 inch |
| Display Aspect | 16:9 |
| Display Aspect Name | FHD |
| Display Color | SDR |
| Display Refresh | N/A |
| Video Adapter | N/A |
| Webcam | N/A |
| WiFi | No |
| Bluetooth | Yes |
| Touchscreen | Yes |
| Fingerprint | Yes |
| Keyboard | US |
| Mobile Data | N/A |
| GPS | No |
| Optical Drive | N/A |
| Storage Controller | N/A |
| Computrace | No |
| MDM/Autopilot | unknown |
| Grade | C4 |
| Missing Parts | None |
| Case | Light Scratches |
| Battery | Excellent |
| Screen | Excellent |
| Keyboard | Light Scratches |
| Touchpad | Light Scratches |
| Camera | Excellent |
| USB Ports | Excellent |
| Video Ports | Excellent |
| Audio Ports | Excellent |
| Functional Grade | F3 |
| Cosmetic Grade | C4 |
| Health | 99% |
| Cycle Count | N/A |
| Full Charge Capacity | N/A |
| Design Capacity | N/A |
| Chemistry | LiP |
| Grade | PASS |
| Discharge Result | N/A |
| Type | Manufacturer | Model | Description |
|---|---|---|---|
| Intel | High Definition Audio Controller | High Definition Audio Controller | |
| Intel | Intel Bluetooth | Intel Bluetooth | |
| Intel | Intel(R) Ethernet Connection (13) I219-V | Intel(R) Ethernet Connection (13) I219-V | |
| Intel | Iris Xe Graphics | Intel Iris Xe Graphics | |
| Standard NVM Express Controller | Standard NVM Express Controller | Standard NVM Express Controller | |
| Synaptics | Synaptics Fingerprint Reader | Synaptics Fingerprint Reader |
| Qty | Manufacturer | Model | Size | Speed | Type |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Samsung | UBE3D4AA-MGCR | 2.00GB | 4267 | LPDDR4 |
| Test | Duty Cycle | Result | Errors | Last Error |
|---|---|---|---|---|
| CPU | 100 | PASS | 0 | No errors |
| MEMORY | 100 | PASS | 0 | No errors |
| Serial | Manufacturer | Model | Type |
|---|---|---|---|
| FYB6N034216006Q40 | HYNIX | SKHynix_HFS512GDE9X081N | nvme_ssd |
| Lot | Source | Import Date |
|---|---|---|
| 260338 | FYB6N034216006Q40.log | 2026-05-10 03:54:02 |